KOCAELİ ŞUBEMİZ KAYTAZDERE BELEDİYEMİZ İLE İLK TOPLU SÖZLEŞMEYİ İMZALADI

Kocaeli Şubemiz; 2 dönemdir örgütlü olduğumuz Yalova İli Kaytazdere Belediyemiz ile 2018-2019 yıllarını kapsayan toplu sözleşme imzaladı. Sözleşme ücretinden; imzalanan toplu sözleşmeye göre, tüm çalışanlar eşit olarak yararlanacak.

Meclis Toplantı salonunda gerçekleşen sözleşme etkinliğine üyelerde katılım gösterdi. Törende konuşan Şube Başkanı Erdal Karakuş; “Ülkemizde yaşanan tüm anti demokratik uygulamalara, emek sömürüsü ve yoksulluk düzenine, yerel yönetimlerde yaşanan tüm sıkıntılara karşı; bu tip onurlu toplu sözleşmeler ile cevap veriyor ve mücadele ediyoruz. Kaytazdere Belediyesinin de içinde bulunduğu tüm ekonomik sıkıntılara rağmen Belediye Başkanımız Sn. Ali Kangal’ın pozitif yaklaşımı ile imzalanmış olmasından dolayı kendisine sendikam adına teşekkür ediyorum. Ali Başkan, daha önce bir belediye emekçisi ve Tüm Bel-Sen işyeri temsilcisi olarak ta sendikamıza önemli katkılarda bulunmuştur. İşte bu yüzden emekçiler örgütlenmeli, siyasete katkı sunmalı ve yerel yönetimleri emekçiler ve onların temsilcileri yönetmelidir. Sözleşmemiz sendika ailemize ve Kaytazdere Belediyemize hayırlı olsun.  Dedi.

Ardından söz alan Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal ise ; “Türkiye’de çalışma yaşamının ve emekçilerin durumunun çok zorlaştığını, yerel yönetimlerde çok zorlu koşullarda ve kısıtlı mali imkanlar ile hizmet üretmeye çabaladıklarını, çalışanların da bu sözleşme vesilesi ile, hem sendikal alanda hangi sendikada durmaları gerektiğini, hem de yerel yönetimlerde hani anlayışlara destek vermeleri gerektiğini görmelerini temenni ettiğini; önceki dönemlerde bir sendika yöneticisi olarak, emeğe ve emekçilere her zaman iş barışı ve onurlu bir ücret temelinde yaklaştığını, anlayışlarında, eşit, şeffaf, halkçı hizmet olduğu kadar çalışanların da refahını ve haklarını korumak olduğunu, bu anlayış ile hizmet üretmeye devam edeceklerini ve imzalanan sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı olmasını dilediğini” ifade etti.

İmza töreninin ardından Şube Yönetimince, Belediye Başkanı Ali Kangal’a emekçilere pozitif ve eşitlikçi yaklaşımlarından dolayı bir plaket verildi.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.