MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEKİ SÜRGÜNLERİ PROTESTO ETTİK

İstanbul’da, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 4 üyemizin 6360 sayılı yasa bahane edilerek şehir merkezinden kilometrelerce uzaktaki ilçelere sürülmesini protesto etmeye yönelik basın açıklaması eylemi gerçekleştirildi

KESK adına Genel Başkanı Lami ÖZGEN ile Mali Sekreter Ramazan GÜRBÜZ; Sendikamız adına ise Genel Başkanımız Ömer Salih EROL ile Mersin ve Adana şube başkanlarımız ve yöneticilerimizin katıldığı eyleme Mersin ilindeki KESK’e ve DİSK’e bağlı Sendikaların üye ve yöneticileri kitlesel bir şekilde destek verdi.

İstiklal caddesindeki yürüyüş ile başlayan basın açıklaması polisin engellenmesi nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediyesi binası yakınında gerçekleştirildi.

Burada gerçekleştirilen basın açıklamasında KESK Genel Başkanı Lami Özgen, “KESK’in kurulduğu günden beri bütün baskılara karşı dimdik ayakta durduğunu ve mücadele ederek, bugünlere geldiğini söyledi. ÖZGEN, “Tüm Bel-Sen üyesi sürgün edilen arkadaşlarımızın, aynı zamanda DİSK üyesi olan ve olmayan diğer işçilerin de biran önce göreve alınması çağrısını bir kez daha buradan yineliyoruz” dedi.

ÖZGEN’in ardından söz alan Sendikamız Genel Başkanı Ömer Salih EROL da her zaman emekten, demokrasiden ve kardeşlikten yana tavır aldıklarını belirtti. KESK’e bağlı sendikalara ciddi anlamda baskılar olduğunu belirten EROL, “Biz bugün kurulmadık. Bizim mücadelemiz burada başlamadı ve burada da bitmeyecek. Emekçilerin sorunlarıyla beraber emekçilerin yanında olduk. Bundan sonra da onların yanında olacağız” diye konuştu. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

1 2

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.