ŞİŞECAM İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR OHAL KALKSIN GREV YASAKLARI SON BULSUN

Bilindiği gibi Şişecam’a bağlı 9 fabrikada çalışan Kristal-İş sendikasına üye işçilerin 24 Mayıs tarihinde greve çıkma kararı daha önceleri de olduğu gibi “milli güvenlik” gerekçesi ile Bakanlar Kurulu tarafından yasaklandı.

AKP Hükümeti bir grev yasağına daha imza atarken ülkemizde yaşayan bütün işçi ve emekçiler OHAL döneminin sermaye sınıfının çıkarları doğrultusunda bir fırsata dönüştürüldüğünü biliyor.

Hak ve özgürlüklerimiz gasp ediliyor. İş güvencemiz ve kıdem tazminatı elimizden alınmak istenirken bizden oturup seyirci olmamız bekleniyor.

Ülkemizi savaş politikalarıyla ve OHAL ile yönetenler mili güvenliğimizi işçilerin tehdit ettiğini söyleyerek grev yasaklıyorlar.

Bir kez daha belirtelim ki hak ve özgürlüklerimiz ile insanca yaşam ve insanca çalışma koşulları için mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Bu baskı, sömürü ve sefalet  düzenine, kölece çalışma koşullarına karşı mücadele edecek ve haklarımızı bir bir geri alacağız.

Yerel yönetim emekçileri olarak cam işçileri ile dayanışma içinde olduğumuzu ilan ederiz. Grev yasakları ile toplu sözleşme hakkı ellerinden alınmak istenen işçiler tüpraş ve EMİS kapsamındaki metal işçilerinin yasakları tanımayan fiili mücadele ve iş bırakmalarla kazandıklarını biliyorlar.

 

GREV HAKKI GREV YAPARAK KORUNUR.

SERMAYENİN TEŞVİK, AŞIRI ÜRETİM VE KAR HIRSI YASAKLANSIN, İŞÇİ GREVLERİ DEĞİL.

 

TÜM BEL SEN MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.