TÜM ZABITA EMEKÇİLERİNİN ZABITA HAFTASI KUTLU OLSUN

Zabıta emekçileri çalıştıkları kentin düzenini oluşturan, imardan çevre sağlığına, sağlıktan kentin estetiğine, ekonomik yapıdan kolluk gücüne varana kadar atmışın üzerinde kanun ve yönetmelikle üzerine birçok görev yüklenen zabıtalar bu görevleri sırasında saldırıya uğramakta, yaralanmakta, kimi zamanda yaşamlarını yitirmektedirler. Tüm bu işler yetmiyormuş gibi asli görevlerinin arasında yer almayan birçok işi yapmaları istenmektedir.

Üyesi olduğu sendikadan, siyasi görüşünden veya inançlarından dolayı kimi zaman belediye yönetimlerinin hışmına uğrayarak bütün bir gün ayakta bekletilmekte, mesaileri verilmemekte, çoğu resmi ve dini bayram tatillerinde tatil yapamamakla beraber izinleri dahi kullandırılmamaktadır.

Sendikamız, zabıta emekçilerinin seslerini duyurmaya çalışmakta ve bu sorunların işkolundaki öncelikli sorunlar arasında ele alıp ve her zeminde gündem yapmaktadır.

Sendikamızın temel taleplerinden birisi halen 10 hizmet sınıfı olarak yapılan 657’deki sınıflandırmaya 11. Hizmet Sınıfı olarak “Zabıta Hizmetleri Sınıfı” oluşturulmasıdır. Bunun yanında fazla mesai sorunu zabıta arkadaşlarımızın yaşadığı önemli sorunlardan biridir. Yaptıkları işin gereği olarak sağlık ve hayat riski taşımaları onlara ek bir ödeme yapmayı gerekli kılmaktadır. Ağır yıpranmaya neden olan işler arasında sayılması gereken zabıtaların da fiili hizmet zammından yararlanmaları gerekiyor.

Bu ve benzeri taleplerimizin gerçekleştirilmesi için çabamız ve mücadelemiz devam edecektir.

Zabıta olarak görev yapan kamu emekçilerinin zabıta haftasını kutluyoruz.

MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.